právě běží 3. bleskovka až do 27.března... BERU VŠECHNY!!!!!!!!

STŘÍBRNÁ MAGIE

14. února 2008 v 17:43 | Dark-Lucy

STŘÍBRNÁ MAGIE


Je to magie měsíce přímo návazná na měsíční cyklus. Podléhá všem jeho čtyřem cyklům, z nichž každý má svou vlastní charakteristiku a každý nese své vnitřní poslání.
Ve vampýrismu je Měsíc nazýván majestátním názvem - BÍLÝKRÁL, nebo též - SLUNCE NOCI. Všechny čtyři fáze ovlivňují život na zemi, z nichž každá je něčím charakteristická.
  1. Nov - FÁZE ENERGIE - Vhodná doba pro většinu magických operací
  2. Růst - FÁZE PSYCHIKY - Je to nejlepší čas pro uctívání Měsíce temnou modlitbou a klidným rituálním rozjímáním
  3. Úplněk - FÁZE EROTIKY
  4. Ústup - FÁZE NOVÉHO POČÁTKU - Tato doba je vhodná pro řadu magických praktik
Stříbrná magie je jednou z nejnebezpečnějších a je to dáno i tím, že z části vychází z magie černé a z části z obecného okultismu.
Všeobecně se o stříbrné magii mnoho neví. Zatím co bílá i černá magie mají přibližně jasně dané parametry, které je určují a identifikují, stříbrná magie se v porovnání s nimi chová neutrálně.
Stříbrná magie má údajně za vinu jev zvaný lykantropie (přeměnu jedné životní formy do jiné, z pravidla z lidské bytosti do zvířecí), která se děje právě za úplňku, kdy stříbrná magie měsíce má největší sílu a vyskytuje se v nejčistší formě.
Stříbrná magie má také vliv na magické schopnosti jinak nemagických předmětů. Amulety se dají "dobíjet" v úplňkovém svitu, stejně tak některé rostliny a byliny, potřebné k magickým obřadům je doporučeno, ne-li přímo nařízeno utrhnout za úplňkové noci.
Celkově se má za to, že oproti dvěma ostatním druhům magie (více méně charakterním) je magie měsíce prapůvodní energetickou materií. Čistou, strohou a plně neutrální. Proto ji lze využít ke transformaci v bílou i černou magii, kdy jí mág rituálem vtiskne charakter a účel.
Bylo také zmiňováno spojení mezi vampíry a stříbrnou magií, a tato domněnka jak říkají některé knihy je pravděpodobná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama